Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRUE:
Telekineze:
Poprvé: 1x01 Všechno zlé pro něco dobré (očima), 1x19 Naslepo (rukama)
Popis: Hýbat předměty může celkem dvěma způsoby: 1. Pomocí očí- stačí jí zadívat se na určitý cíl a přimhouřit oči, poté už díky své vůli může s cílem libovolně pohybovat. 2. Pomocí rukou- o něco účinnější metoda, jak pohnout s předmětem nebo odmrštit osobu, stačí jen rukou vykonat pohyb na stranu na kterou chce, aby se cíl pohnul.

Astrální projekce:
Poprvé: 2x09 Pekelnice
Popis: Astrální projekce je velmi dobrá schopnost, díky které se Prue dokáže ocitnout na jiném místě a to i dosti vzdáleném nebo běžně nepřístupném, stačí si jen slně přát ocitnout se na onom místě, poté její tělo upadne do transu a na cílovém místě se objeví její astrální tělo, které ovšem nemá schopnost telekineze.

Propůjčené schopnosti: (popisy v nejobvyklejších schopnostech)
Seznam schopností a dílů: Předtuchy, síly světlokaze (1x21 Láska je zlá)

PIPER:
Zmrazování času:
Poprvé: 1x01 Všechno zlé pro něco dobré
Popis: Díky ní dokáže zmrazit jakéhokoliv člověka a až na vyjímky i démona či čaroděje, na dobré čarodějky tato schopnost nemá žádný vliv, takže se nemusí bát je používat ve společnosti sester. K použití jí stačí jen dát před sebe obě ruce a roztáhnout prsty od sebe. Z počátku Piper svojí schopnost plně neovládala, ale později se naučila nejen zmrazovat, ale i rozmrazovat objekty dle své vůle, takže zmražení/rozmražení nemusí zasáhnout úplně všechny. Schopnost není plně závislá na její vůli, při leknutí často nechtěně něco zmrazí, což se někdy hodí, ale občas se to stává také příčinou mnohých problémů…

Molekulární urychlování:
Poprvé: 3x20 Úniková strategie
Popis: Díky této schopnosti dokáže Piper urychlovat molekuly a tím nechat prakticky cokoliv nebo kohokoliv explodovat. Tato schopnost umožňuje zničit mnoho démonů a čarodějů i bez asistence zbylých sester, nicméně někteří mocní démoni jsou proti ní imuní nebo se po rozložení opět dokáží dát dohromady.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů: síly světlonoše (1x21 Láska je zlá), zmrazování lidí + transport zaklínačů (3x13 Nevěsta v temnotách)

PHOEBE:
Předtuchy:
Poprvé: 1x01 Všechno zlé pro něco dobré
Popis: Velmi důležitá schopnost, díky které dokáže vidět současnost, budoucnost či minulost, k uskutečnění vidění stačí jen dotknout se jakoukoliv částí těla určité věci- pokud se dostaví nějaké vidění, Phoebe je pak na chvíli mimo sebe- zavře oči a černobíle vidí nějaký výjev, často to bývá znamení že má dané osobě pomoci. Pokud drží určitou věc v rukách a soustředí se na ni, dokáže vidění i vyvolat.

Levitace:
Poprvé: 3x01 Po líbánkách
Popis: Levitace je aktivní silou, kterou si Phoebe vždy tak přála. I když se může zdát, že je celkem k ničemu, není to vůbec pravda- v kombinaci s bojovými uměními, které se Phoebe naučila je velmi mocnou zbraní a nejednou jí pomohla z velkých problémů (nebo ji do nich dostala:)

Empatie:
Poprvé: 6x01 Valkýry z Vallhaly, část 1
Popis: Phoebina druhá pasivní schopnost, která jí ovšem spíš problémy způsobuje než jí s nimi pomáhá. Díky této schopnosti cítí Phoebe emoce druhých, ví, když před ní něco skrývají, ví kdy jsou naštvaní… zprvu byly těmito emocemi úplně zahlcena a chovala se podle nich- se svým přítelem se přestala chtít stýkat, protože vždy jejich setkání končilo sexem a dokonce rozpoutala i nějakou tu bitku. Ale posléze už se naučila alespoň trochu kontrolovat.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů: vytváření (1x15 Máme v domě bubáka?),telekineze (1x21 Láska je zlá), vrhání ohně (2x14 Hrozba z minulosti), létání (2x 22 Přej si a bude ti bráno), telekineze + transport zaklínačů + proměny (3x13 Nevěsta v temnotách), vrhání ohně + ohnivý transport (4x19 - 4x21)

PAIGE:
Přenášení:
Poprvé: 4x01 Znovu čarodějky, část 1
Popis: Přenášení je velmi dobrý způsob pro překonávání velkých vzdáleností a možnost dostat se do nepřístupných míst. Výhodou je, že se může provádět v jakékoliv poloze a může s sebou vzít i nějakou osobu či předmět. Paige je s touto schopností tak trochu vyjímka, neboť ji mají jen světlonošové, kterým ona není- zdědila ji po svém otci Samovi.

Přitahování:
Poprvé: 4x01 Znovu čarodějky, část 1
Popis: Přitahování předmětů, je schopnost podobná telekinezi, ale na rozdíl od ní, předměty nelétají vzduchem, ale přenesou se přímo do Paiginých něžných ruček, efekt je stejný jako u normálního přenášení.

Změna podoby:
Poprvé: 5x13 Lidské slabosti
Popis: Stejná schopnost jakou má i Leo a ostatní světlonošové.
Seznam schopností a dílů: Léčení (4x02 Znovu čarodějky, část 2 a 4x13 Čarodějné a nebezpečné)

BILLIE:
Billie je čarodějka, která se objeví v 8. sérii.

Telekineze:

Poprvé:
8x01 Still Charmed and kicking
Popis:
Obyčejná telekineze, kterou měla třeba i Prue.

Projekce:

Poprvé:
8x11 Mr and Mrs Witch
Popis:
Díky této schopnosti dokáže cokoliv a kohokoliv proměnit v cokoliv nebo se přenést v čase. Tuto schopnost mají jen velmi silné bytosti a je velmi vzácná.

Propůjčené schopnosti: 
Seznam schopností a dílů: 
super-rychlost, zneviditelňování ostatních, přesvědčování, blesky energie (8x08 Battle of the hexens), supersíla (8x09 Hulkus Pocus)

CHRISTY:

Telepatie:
Pomocí této schopnosti, se dokáže spojit s posvětím a odhalit skryté myšlenky ostatních lidí
Pyrokineze:
Dokáže pomocí mysli vytvořit oheň, je to kýžená čarodějka s velice vzácnou schopností

 LEO:
Přenášení:
Poprvé: 1x10 Závist
Popis: Přenášení je velmi dobrý způsob pro překonávání velkých vzdáleností a možnost dostat se do nepřístupných míst. Výhodou je, že se může provádět v jakékoliv poloze a může s sebou vzít i nějakou osobu či předmět. Schopnost ovládají jen světlonošové, vyjímkou je Paige.

Léčení:
Poprvé: 1x14 Tajemství
Popis: Léčení je hojně využívanou schopností- pouhým přiložením rukou dokáže vyléčit téměř jakékoliv zranění, ale pouze tehdy, je-li to dáno. Mrtvé pomocí této schopnosti oživit nejde.

Levitace:
Poprvé: 1x14 Tajemství
Popis: Totožná s Phoebinou schopností, ale Leo ji téměř nevyužívá.

Zneviditelňování:
Poprvé: 5x22 Bitva s titány, část 1
Popis: Když Leo povýšil na staršího, dostal tuto skvělou schopnost, pomocí niž se může skrýt a třeba špiclovat Chrise :o)

Obnovování:
Poprvé: 1x14 Tajemství
Popis: Stačí jen přložit ruce na nějakou věc jako při léčení a věc se obnoví.

Blesky energie:
Poprvé: 6x23 Špatný, špatný svět, část 2
Popis: Schopnost starších. Když se Leo naštve, dokáže vyvolat takovou energii, že v pohodě zničí skoro každého démona.

Proměňování:
Poprvé: 3x7 Výpadek sil
Popis: Tuto schopnost moc nevyužívá. Ale díky ní se může proměnit na kohokoliv. Třeba Balthazara nebo Barbase.

Ohřívání:
Poprvé: 1x14 Tajemství
Popis: Opět stačí přiložit ruce jako při léčení a díky ní, Leo dokáže ohřát třeba čaj.

Manipulace s prostorem a časem:
Poprvé: 7x9 There's something about Leo
Popis: Jen stačí, aby se soustředil a dokáže vrátit čas o pár desítek minut nazpět.

Léčení mrtvých:
Poprvé: 7x7 Someone to witch over me
Popis: Tentokráte jako Leova vlastní schopnost. Díky tomu mohl zachránit Phoebe a Piper.

Vycítení:
Poprvé: 1x14 Tajemství
Popis: Díky této schopnosti, dokáže každý světlonoš najít své ''ovečky''.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů: oživování mrtvých (3x9 Nevděčná Piper)

COLE:
Energetické koule:
Poprvé: 3x05 Neviditelný
Popis: Koule modrého světla, která okamžitě zabíjí. U Cola je to jedna z nejvyužívanějších schopností. Tuto schopnost ovládají i ostatní silní démoni či mocnější zaklínači.

Přenášení démonů:
Poprvé: 3x01 Po líbánkách
Popis: Typický druh démonského přenášení totožného i co do efektů- přesněji řečeno ten s rozvlněním.

Spalování:
Poprvé: 3x01 Po líbánkách
Popis: oblíbená schopnost démonů a zaklínačů, kterou ovšem nepoužívají při soubojích, protože je trošku nepraktická. Nejúčinnější je na stojící cíl, který nechávají pohybem ruky zmizet v plamenech.

Proměna v démona:
Poprvé: 3x03 Bylo nebylo
Popis: Cole se dokáže během mžiku proměnit ve svou démonickou část- Balthazara, je to tak trochu obdoba morfování, ale tato schopnost je jen částečně ovladatelná, protože je reflexivní, teče-li Colovi do bot, promění se i proti své vůli v démona a jeho síla i síla jeho schopností vzroste.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů: Cole měl mnoho schopností, výše jsou vyjmenována jen ty nejužívanější, vyjmenování všech propůjčených by bylo na dlouho, proto zde uvádím jen seznam těch nejdůležitějších- od dílu 4x13 čarodějné a nebezpečné, získal schopnosti zdroje, tj. vrhání fireballů, ohnivý přenos, vytváření, morfování… čili měl prakticky neomezenou moc o kterou však v díle 4x20 A žije královna přišel, ale v posledním díle té samé zase nějaké schopnosti nasbíral a stal se opět velice mocným. V páté sérii byl dokonce ještě mocnějším, protože byl nezničitelný, když pak v díle 5x12 Sté narozeniny získal síly Avatara (neutrální neomezená moc), změnil realitu, aby mohl být opět s Phoebe, ovšem v alternativním světě se nic z předchozích věcí nestalo a tak tam byl stále démonem Balthazarem, díky čemuž ho mohli čarodějky definitivně zničit

CHRIS PERRY (HALLIWELL)
Telekineze:
Poprvé: 5x23 Bitva s titány, část 2
Popis: Obyčejná telekineze, jen s jedním rozdílem: Touto schopností dokáže i zabíjet.

Přenášení:
Poprvé: 5x22 Bitva s titány, část 1
Popis: Obyčejné světlonošské přenášení.

Vybuchování:
Poprvé: 5x23 Bitva s titány, část 2
Popis: Tuto schopnost použil jen jednou, ale za to dost důležitě. Nechal vybouchnout Lea a tím ho poslal do Valhaly. Stačí mu dát jen ruku v pěst.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů: ---

 

WYATT MATTHEW HALLIWELL
Wyatt Matthew Haliwell je dlouho očekávané dítě Piper a Lea. Lékař Piper řekl, že pro ni bude nesmírně těžké otěhotnět, ale přesto se to povedlo. Oba předpokládali, že budou mít holčičku Melindu, kterou viděli v budoucnosti, ale narodil se chlapec.
Stajně jako jeho teta Paige je Wyatt poloviční světlonoš a poloviční čarodějka. Očividně jsou však jeho schopnosti mnohem větší. Zřejmě proto, že jeho matkou je nyní nejstarší a nejmocnější sestra z Moci tří. Zatímco Paige byla dcerou "pouze" Patty.
Wyatt má nesmírné schopnosti. Už v Pipeřině břichu ji dokázal vyléčit, když byla zraněná. Mimo to se umí přenášet, a co víc, dokáže jako světlonoši vycítit a najít určitou osobu. Jeho zatím nejpoužívanější silou je schopnost udělat kolem sebe téměř nepřekonatelný ochranný štít z modrého světla, cítí-li se v nebezpečí.
Jeho jméno odkazuje na celou rodinu. Příjmení Haliwell má po matce, tetě Pheobe (Phoebe) a tetě Prue. Druhé jméno Matthew po tetě Paige, která se podle adoptivních rodičů jmenuje Matthews. Křestní jméno dostal podle příjmení otce - Leo Wyatt.

Léčení:
Poprvé: 5x02 Malá mořská čarodějka, část 2
Popis: Wyatt ještě jako nenarozené miminko v bříšku dokázal vyléčit zranění své matky Piper, když na ni zaútočil démon.

Ochranný štít:
Poprvé: 5x16: Chlapečkův první démon
Popis: Velmi praktická dovednost pro mimino, na které stále někdo útočí. Když se Wyatt cítí v nebezpečí, utvoří se kolem něj téměř nepřekonatelný ochranný štít z modrého světla. Dělá to prakticky při každém vyrušení, nebo mu také stačí říct: "Wyatt, danger (nebezpečí)." Jeho moc dokáže ochránit i člověka, který ho drží v náručí.


Přenášení:
Poprvé: 5x20 Nevidím, neslyším, nemluvím
Popis: Wyatt se dokáže nejen přenést, ale i vycítit a najít určitou osobu. Případně přenese i toho, kdo ho drží v náručí.

Přenášení věci:
Poprvé: 6x08 Meč ve městě
Popis: Ta samá schopnost jakou má Paige.

Oživování:
Poprvé: 6x03 Nezapomeň na mne
Popis: Wyattovi stačí, aby se na nějakou věc zaměřil ať už na obrázku nebo v televizi a dokáže jí oživit.

Telekineze:
Poprvé: 6x03 Nezapomeň na mne
Popis: Prostě obyčejná telekineze. Poprvé jí použil, když si chtěl přepnout televizi na jiný program. Také zde ovládal telekinezi očima jako před lety tetička Prue
.

Koule energie:
Poprvé: 6x10 Chris v pasti
Popis: Schopnost, kterou použil Wyatt v budoucnosti a málem Chrise jí zabil. Schopnost, kterou mají převážně démoni.

Sežehnutí:
Poprvé: 7x20 Imaginary friends
Popis: Opět Wyatt z budoucnosti-díky této schopnosti dokázal zničit několik démonů najednou.


Poprvé: 6x23 Špatný, špatný svět, část 2
Popis: Pouhým pohledem dokáže touto schopností zničit démona.